ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11198425
*
nr 1119 8425
Spegel
Rokokotyp, 1700-/1800-tal, höjd: 63 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2017
kl 20:53:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/7 14:34:08
1
1.200 kr
15/7 20:27:39
2
1.500 kr
17/7 12:59:20
3
1.500 kr
17/7 12:59:20
2
1.500 kr (Budbetjänt)
17/7 18:38:22
4
1.600 kr
17/7 18:39:21
2
1.800 kr
17/7 18:40:31
4
1.800 kr
17/7 18:40:31
2
1.800 kr (Budbetjänt)
17/7 18:40:45
4
1.900 kr
17/7 18:42:28
2
2.200 kr
17/7 20:42:48
5
2.600 kr
17/7 20:44:05
3
2.800 kr
17/7 20:44:57
5
3.000 kr
17/7 20:48:05
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokokotyp spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1119 8425
Spegel
Rokokotyp, 1700-/1800-tal, höjd: 63 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/7 14:34:08 | 1 | 1.200 kr |
15/7 20:27:39 | 2 | 1.500 kr |
17/7 12:59:20 | 3 | 1.500 kr |
17/7 12:59:20 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
17/7 18:38:22 | 4 | 1.600 kr |
17/7 18:39:21 | 2 | 1.800 kr |
17/7 18:40:31 | 4 | 1.800 kr |
17/7 18:40:31 | 2 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
17/7 18:40:45 | 4 | 1.900 kr |
17/7 18:42:28 | 2 | 2.200 kr |
17/7 20:42:48 | 5 | 2.600 kr |
17/7 20:44:05 | 3 | 2.800 kr |
17/7 20:44:57 | 5 | 3.000 kr |
17/7 20:48:05 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokokotyp spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02